Верховенство права під час війни

Верховенство права під час війни

Проект, що реалізується Центром верховенства права за підтримки Академії Фольке Бернадотта (Folke Bernadotte Academy).

24 лютого 2022 року збройні сили Російської Федерації вторглися в Україну, перетворивши розпочатий у 2014 році збройний конфлікт на повномасштабну агресію. З початком вторгнення органи державної влади перевантажені і часто не мають ресурсів, щоб проводити ґрунтовний і детальний правовий аналіз перед прийняттям юридичних рішень. Відтак, вони звертатися до правників, які є фахівцями у сфері конституційного, кримінального, адміністративного права, прав людини та державного управління, за юридичною експертизою та підтримкою. Водночас громадяни, які отримують державні послуги, часто не знають про особливості надання таких послуг в умовах війни, про зміни, які могли відбутися внаслідок війни, у тому числі про зміни законодавства, які можуть вплинути на їхні права. Окрім цього великим викликом для сфери надання публічних послуг стало значне збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб.

З огляду на зазначене Центр дослідження верховенства права проводитиме необхідні дослідження та аналіз чинного законодавства, включаючи нещодавно прийняті зміни та нові закони, а також надаватиме юридичні консультації та рекомендації органам державної влади шляхом підготовки юридичних висновків, аналітичних записок, законопроектів чи правових позицій. Водночас Центр інформуватиме широкий загал про найважливіші зміни в законодавстві, які впливають на права людей, і розробку зрозумілих і чітких рекомендацій щодо того, як скористатися адміністративними послугами в умовах війни.

Таким чином, завданням Центру стане надання допомоги владі у прийнятті кращих та виваженішіх рішень, а також проводитиме інформаційну кампанію з поширення відповідних правових позицій та консультативних висновків, інших інформаційно-роз’яснювальних матеріалів.

Ця діяльність здійснюватиметься за підтримки Академії Фольке Бернадотта – шведського урядового агентства з питань миру, безпеки та розвитку.

Академія Фольке Бернадотта (АФБ) починаючи з 2014 року реалізує проект «Місцеве самоврядування та верховенство права» за фінансування Уряду Швеції. Його загальною ціллю було зміцнення дотримання принципів верховенства права в наданні публічних послуг на місцевому рівні, а також у посиленні спроможності місцевих та національних суб’єктів вирішувати проблеми, пов’язані з конфліктом на сході України.

Проект зосереджувався на сферах, пов’язаних із верховенством права, реінтеграцією ветеранів та діалогом заради миру через проведення досліджень, навчальних програм для місцевих та національних партнерів, інформаційні заходи, а також спільні ініціативи з місцевими та національними партнерами.

Починаючи з 2022 року, Академія Фольке Бернадотта здійснює свою діяльність в Україні в рамках нової Стратегії шведської співпраці із країнами Східної Європи у сфері реформ (2021 – 2027).

Нове

Публікації

Проєкт: